09.10.2017Konferencja Bezpieczne Ciepło 2017

W dniach 5-6 października Fundacja Bezpieczni w domu wzięła udział w corocznej konferencji „Bezpieczne Ciepło” organizowanej przez Cech Kominiarzy w Opolu. Tegoroczna konferencja zbiegła się z obchodami 60-lecia cechu. Z tej okazji do Opola zjechali przedstawiciele branży z połowy Polski oraz zagranicy, w tym zza oceanu. Podczas całodniowej konferencji,  jak co roku poruszono problem bezpieczeństwa przeciwpożarowego w mieszkalnictwie.

Dyskutowano o odpowiedniej eksploatacji systemów grzewczych i kominowych,  wentylacji budynków, a także  o  wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie. Również o konieczności instalacji w budynkach mieszkalnych czujek dymu i czadu, a także podręcznego sprzętu gaśniczego. W tym temacie wygłosiliśmy referat i prezentację na temat: „Podręczny sprzęt gaśniczy gwarancją bezpiecznego ciepła w mieszkaniach i budynkach mieszkalnych”.  Na stoiskach branżowych specjaliści mogli zapoznać się z najnowszą ofertą producentów w tej dziedzinie – systemy wentylacyjne, gaśnice, czujki. 

Kominiarze bardzo dobrze znają problem niskiej świadomości społeczeństwa w temacie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, mieszkańcy często nie zdają sobie sprawy, że mogliby sami zapobiec zaczadzeniom i pożarom.

Poniżej kilka linków do stron patronów medialnych wydarzenia:
http://radio.opole.pl/100,214138,gasnice-domowe-nowoczesne-systemy-kominowe-i-dys
http://radio.opole.pl/100,214032,opolscy-kominiarze-swietuja-60-lecie-i-rozmawiaj&s=5&si=5&sp=5
http://cechkominiarzy.pl/uroczyste-obchody-(6)(0)-lecia-cechu-kominiarzy-7-7-133.html
https://opole.tvp.pl/34314732/kominiarze-z-calego-swiata-o-bezpiecznym-cieple

 

 

18.09.2017Konferencja w Mysłowicach

W dniu 14 września 2017 roku Fundacja Bezpieczni w Domu wzięła udział w konferencji „Senior naszych czasów” zorganizowanej przez Centralne Muzeum Pożarnictwa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach. Spotkanie odbyło  się w auli CMP; słuchaczami konferencji byli okoliczni seniorzy, którzy bardzo licznie przybyli, aby posłuchać jak zabezpieczyć się przed czadem, dymem i ogniem , a także jak zachować się w razie pożaru i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach zostały zaprezentowane wyroby, które służą zabezpieczeniu przeciw pożarowemu budynków i mieszkań – czujki dymu i czadu oraz gaśnice. 

Wraz z firmą Ogniochron mieliśmy okazję zaprezentować w praktyce działanie podręcznego sprzętu gaśniczego; głównie podczas symulacji pożaru oleju jadalnego. Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że znalazło się wielu chętnych seniorów do gaszenia „płonącej patelni”.

27.03.2017Narady Komendantów Gminnych

Prezes Fundacji Bezpieczni w Domu wziął udział w Naradach Komendantów Gminnych Województwa Śląskiego, które odbyły się w Międzybrodziu Bialskim i Kroczycach.
Zapoznano uczestników z celami Fundacji oraz zaprezentowano podręczny sprzęt gaśniczy na zabezpieczenie mieszkań i domów mieszkalnych.

17.10.2016Konferencja w Opolu

Już po raz drugi z rzędu nasza Fundacja miała przyjemność uczestniczyć w konferencji Bezpieczne Ciepło, która odbyła się w dniach 13-15.10.2016 w Opolu.

Podobnie jak w poprzednim roku konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Relację z miejsca spotkania prowadziły między innymi TVP3 i Polskie Radio Opole.

W programie konferencji poruszono bardzo ważne kwestie bezpieczeństwa pożarowego  w domach i mieszkaniach oraz przedstawiono rozwiązania techniczne w zakresie przeciwdziałania tym zagrożeniom.

09.05.2016Rozmowa w Tygodniku Żywieckim

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, jaki ukazała się niedawno w Tygodniku Żywieckim (Dziennik Zachodni), gdzie po raz kolejny mieliśmy możliwość zwrócenia uwagi na stan bezpieczeństwa pożarowego w naszych domach i mieszkaniach.

więcej aktualności
newsletter
social media
nasi partnerzy
KZWM OGNIOCHRON - największy w Polsce producent gaśnic - gaśnice proszkowe, pianowe, śniegowe
Urządzenia pomiarowe Aisko
Domowe zabezpieczenia przeciwpożarowe Kidde
Zgaś Ryzyko
KZWM OGNIOCHRON - największy w Polsce producent gaśnic - gaśnice proszkowe, pianowe, śniegowe
Urządzenia pomiarowe Aisko
Domowe zabezpieczenia przeciwpożarowe Kidde
Zgaś Ryzyko